Ultram » DRUSKIENNIKI
DRUSKIENNIKI LITWA, FERIE ZIMOWE/ Drukininkai Miejsce dla Wsztystkich Pozytywnych Ludzi

 

 ZOSTAŃ NASZYM FANEM! DOWIADUJ SIĘ O PROMOCJACH I KONKURSACH!                                                        
DŁUGI WEEKEND NAJBLIŻSZY 01.11 - 03.11 w Druskiennikach, ZABIEGI SPA i ZDROWOTNE, AQUAPARK, ŚCIEŻKI ROWEROWE,  KAMERALNE HOTELE DLA DWOJGA, KRYTY STOK NARCIARSKI PRZEZ CAŁY ROK ! Zarezerwuj niezwłocznie pobyt.

Rezerwacja Druskienniki, Druskieniki, Aquapark

 DRUSKIENNIKI ZACZERPNIJ ZDROWIA U ŹRÓDEŁ !
  Druskienniki  największe na Litwie całoroczne uzdrowisko, położone jest na skraju Puszczy Augustowskiej i Dżukijskiego Parku Narodowego na prawym brzegu rzeki Niemen. Dla Polaków jest atrakcyjnym i dobrze przez nich znanym uzdrowiskiem, usytuowanym przy samej polsko-litewskiej granicy -tylko 46 km od granicy z Polską (przejście graniczne w Ogrodnikach, przejazd z Dow. Osobistym).   Druskienniki (Wikipedia)     Mapa
Aquapark Druskienniki DruskininkaiKryty Stok Narciarski Snow Arena DruskiennikiPark Linowy One Druskienniki
Druskienniki Sanatoria i SPA DruskininkaiDruskieniki Druskininkai Rezerwacja HotelDruskienniki Wyjazd Firmwy Event OrganizacjaSanatorium Egle Druskienniki zabiegi rezerwacja  Sanatorium Egle Druskienniki zabiegi rezerwacjaRehabilitacja, zabiegi, Sanatorium Egle, Egles, Druskienniki
Egles Druskininkai    
Pakiet Odchudzający SPA Sanatorium Egle, Egles      
 

 Uzdrowisko Druskienniki posiada 8 Dużych Sanatoriów i SPA z własnym bogatym zapleczem zabiegowym, siedem źródeł mineralnych. W rankingu „Newsweeka” Druskienniki uznano w 2003 roku za najlepsze uzdrowisko balneologiczne w Europie.

Tradycje uzdrowiska są pielęgnowane już od ponad dwustu lat w 2008 roku Druskienniki obchodziły 215 rocznicę powstania uzdrowiska. Nazwa Druskienniki związana jest ze źródłami słonej wody, sól po litewsku to druska.
Obok stylowych, przedwojennych budynków nie brak tu nowoczesnych obiektów zapewniających wypoczynek i leczenie w komfortowych warunkach. Uzdrowisko jest
otoczone

50 000 ha lasów iglasto-liściastych z dużą ilością sosen, tui, jałowców oraz jagód i innego runa leśnego. Powietrze odznacza się łagodnością i czystością oraz zawartością dużej ilości jodu jak nad morzem. Powietrze przesycone jest aromatem sosnowym w sezonie grzybowym kuracjusze wracają z naręczami suszonych grzybów.
W południowej części miasta znajdują się dwa jeziora Druskonis i Margeliu Akys (Panieńskie Oczy) wraz z kąpieliskiem i plażą. Prawdziwym uzdrowiskiem Druskienniki stały się dopiero po tym, gdy profesor Uniwersytetu Wileńskiego I. Fonberg w 1835 r. opublikował wyniki badań nad składem chemicznym wody mineralnej ze źródeł w Druskiennikach. Sześć kilometrów za Druskiennikami znajduje się jezioro Grutas z


 Druskienniki Jezioro Druskonis SpacerDruskienniki Jezioro
plażą do którego prowadzi wspaniały szlak przez sosnowy las, jest to wspaniała trasa rowerowa i piesza. Na
jeziorze w mieście możliwość wypożyczenia rowerów wodnych i łodzi wiosłowych.

 Doskonałe zabiegi,  wspaniała przyroda, bardzo dobra infrastruktura turystyczna sprawia, że jest to świetne miejsce, by odpocząć od zmęczenia codziennego życia, rozkoszować się w basenach i łaźniach lub spróbować , prawdziwego leczenia Druskienniki Hammam AquaParkbalneologicznego: kąpieli mineralnych, masażu podwodnego, biczy szkockich i tak lubianych przez kuracjuszy kąpieli boro winowych oraz całego szeregu wspaniałych zabiegów oferowanych przez tak miło wspominane przez kuracjuszy Sanatoria DraugysteEgle, Litwa. Dla klientów na krótsze pobyty polecamy SPA Vilnius. Ciekawą ofertą jest Hotel Aqua Meduna usytuowany w Aqua Parku wraz ze SPA. Rodziny z dziećmi, grupy sportowców i  młodzieży, ludzie czynni zawodowo oraz w podeszłym wieku czy po prostu miłośnicy wycieczek krajoznawczych każdy znajdzie tu coś dla siebie   i wróci rozciągnięty, wyprostowany wraz z dużą porcją energii. Cenną inicjatywą niektórych Sanatoriów są przedszkola gdzie w czasie zabiegów rodzice mogą zostawić dzieci pod czujna opieką wychowawcy.

Kurort intensywnie się rozwija
oferując gościom szeroki asortyment miejsc noclegowych zarówno w  sanatoriach i SPA o najwyższym poziomie usług medycznych i noclegowych, przy rozsądnej, konkurencyjnej cenie, oraz w kameralnych  hotelach z salonami odnowy biologicznej jak nowe kameralne Hotele, zapewniające duży komfort oraz możliwość korzystania z zabiegów np. w bardzo nowoczesnej Lecznicy Miejskiej. 
 
     Restauracje kluby muzyczne, godnym polecenia jest Klub muzyczny Kolonada dają możliwość dodatkowych rozrywek. W czasie pobytu należy koniecznie skorzystać z wycieczek do Wilna i Trok oraz ciekawych wypadów w okolice Druskiennik gdzie można spróbować naturalnego miodu, litewskich napitków i potańczyć przy ognisku nie należy przy tym pominąć Gruta Parkas Muzeum Socrealizmu pod Druskiennikami. 

Dużą atrakcją są spływy kajakowe pełną uroku
rzeką Ula  (odległa od Druskiennik ok. 20 km)
 Dla tych co nie mogą przyjechać na dłużej są oferowane specjalne wyjazdy weekendowe e tym romantyczne. Dodatkowym atutem z którego chętnie korzystają podczas pobytu polscy kuracjusze są wysokiej jakości usługi stomatologicznych i protetycznych ale o niższych cenach niż w Polsce.


  AQUA PARK , jeden z najlepszych, nowoczesny, bogato wyposażonynaprawdę ekstremalnym zjeżdżalniami oraz z bardzo bogatym zespołem łaźni oraz specjalną strefą dla maluchów, otwart w 2006 r.
Specjalny Pakiet Niebieski w Hotel na terenie Aqua Parku, śniadanie i obiad szwedzki stół oraz aquapark bez ograniczeń wraz ze strefą łaźni,
szczegóły.
Ceny Biletów


AquaPark Druskienniki Zjezdzalnie   AquaPark Druskieniki Zjezdzalnie    

 

  Całoroczny Kryty Tor Narciarski  

Centrum sportu i rozrywki Snow Arena w Druskiennikach.

3 trasy dla początkujących i  zaawansowanych.

Kryta trasa: szerokość 50 m, długość – ponad 460 m.
Trasa dla początkujących: szerokość 70 m, długość – ponad 150 m.
Trasa pod otwartym niebem: szerokość 40 m, długość – ponad 640 m.
Ogólna długość tras – ponad 1 100 m. Różnica wysokości trasy – 66 m, nachylenie – do 25 proc.
Trasa kryta i dla początkujących są czynne cały rok!

Druskienniki Narty Cały RokDruskienniki Narty Cały Rok
Druskienniki Park LinowyDruskienniki Park LinowyDruskienniki Park Linowy

 Park Linowy w Druskiennikach  
 nad Niemnem największe zróżnicowanie  
 tras w Europie !!! 
 W tym baaardzo trudne też ! 

Przejazdy na linach nad Niemnem 2 Trasy Specjalna trasa
dla Dzieci i początkujących.
Instruktorzy również po Polsku.

Świetne uzupełnienie wypoczynku w Druskiennikach.
Dla grup i rodzin rezerwuj wcześniej  Camping Druskienniki  
 Nowoczesny 4 Gwiazdki
 na 200 Osób. 
Na okres Maj-Sierpień należy
zrobić dla domków  wcześniejszą rezerwacje! W każdym Domku oprócz sypialni salon z TV i kominkiem.
W lecie na terenie odbywa się wiele ciekawych imprez: wystawy psów, konkursy grillowania ....
Miejsca dla Kamperów i namiotów przyczep campingowych
Rezerwacja, Strona Campingu
Druskienniki Camping DruskienikiDruskienniki Camping Druskininkai LitwaDruskienniki Camping Druskininkai

  Wyjazdy Firmowe  
Litwa Druskienniki Wyjazdy FirmoweLitwa Druskienniki Wyjazdy FirmoweLitwa Druskienniki Wyjazdy FirmoweLitwa Druskienniki Wyjazdy Firmowe

DRUSKIENNIKI -Turnusy Regularne z możliwością dojazdu od Niedzieli do Niedzieli.
Turnusy Regularne lub Terminy Indywidualne dojazd zorganizowany lub dojazd własny
WYJAZDY Z TRANSPORTEM BIURA ORGANIZOWANE od Niedzieli do Niedzieli, Terminy Indywidualne dojazd własny.

ZBIÓRKA
:07.30
   Dworzec PKP W-wa Wschodnia  od strony ul. Kijowskiej.

ODJAZD   :07.45.  Przewidywany przyjazd do Druskiennik na kolację ok. godz.14.30. W czasie  6 godzinnej podróży jest jedna  przerwa 20 min.    
Z DRUSKIENNIK  wyjazd o godz.15.30(czasu litewskiego) Przewidywany  przyjazd do Warszawy ok. godz.19.00.

Miejsca w autokarze przydziela organizator kierując się kolejnością dowodów wpłat /ostatni dowód wpłaty/.

UWAGA. Dla osób, którym nie odpowiada przejazd według proponowanych turnusów ani ilość dni pobytu pozostawiamy przejazd własnym samochodem oraz wybór dowolnej ilości dni pobytu. Zalecany pobyt dla uzyskania dłuższego skutku pobyty 2 Tygodniowy, krótsze zalecane jako nałodowanie akumulatorów dla intensywnie pracujących, dobry nawet weekend z zabiegami. Druskienniki Zapraszają.

    

 CZYNNIKI LECZNICZE :

Wody Mineralne (Solanki) chlorkowo-sodowe, wapniowe i magnezowe o różnym stopniu mineralizacji (małym, średnim, wysokim oraz solanki). Wody mineralne stosuje się w różnorakich zabiegach balneologicznych i do picia.

Borowiny Kąpiele, zawijania i okłady borowinowe w Druskiennikach przygotowywane są z torfu o wilgotności 63 procent, 6,4 pH i rozdrobnieniu 83 procent.

Klimat
kurortu ma cechy charakterystyczne dla zalesionej równiny strefy kontynentalnej. Wysoka jonizacja powietrza (-0,63), łagodny i ciepły mikroklimat (średnia temperatura powietrza +7,5 °C, wilgotność względna   powietrza 70 %, przeważające wiatry południowo-zachodnie o średniej prędkości 2 m/s) sprzyjają wykorzystaniu czynników klimatycznych do profilaktyki klimatycznej (poprawy odporności).

Fachowa Kadra Lekarzy, Rehabilitantów
i Bardzo Dobrze wyposażone Sanatoria i SPA
.
Tutejsze wody mineralne i borowiny z powodzeniem wykorzystywane są w terapii schorzeń kręgosłupa, dróg oddechowych, serca i układu krążenia, układu nerwowego, żołądka, wątroby, jelit, oraz chorób o podłożu reumatycznym, ginekologicznym i dermatologicznym. Wody, które się butelkuje, mają mniejszą mineralizację, ale wspaniale orzeźwiają i dostarczają organizmowi niezbędnych mikroelementów.
Sanatoria i SPA  

Rodzaje Zabiegów
KLIMAT:

ŁAGODNY Średnia temperatura w miesiącach letnich wynosi 18,2°C, wilgotność względna 45-59 proc., temperatura w okresie zimowym -5°C, wilgotność powietrza – 85-90 proc. Roczna suma opadów wynosi ok. 600 mm, liczba słonecznych dni w ciągu roku – do 200, wiatr o prędkości 2,9 m/s wieje głównie z południowego zachodu.

Są to wspaniałe warunki do stosowania zabiegów leczniczych, rekreacji i turystyki.

 

 Druskienniki Miasto

 • SAN. DRAUGYSTE
 • SAN. EGLE 
 • SPA  EGLE PLUS
 • SAN. DAINAVA 
 • SPA VILNIUS  SANA
 • GRAND SPA LITWA
 • SAN. BIAŁORUŚ 
 •  MINI KĄCIK HISTORYCZNY:

  W 1772 r państwo polsko-litewskie utraciło kopalnie soli w Polsce w wyniku rozbiorów, zasobnymi w sól źródłami druskiennickimi zainteresował się dwór królewski. Król Polski i Wielki Książe Litewski Stanisław August Poniatowski rozkazał zbadać wszystkie znajdujące się na terenie kraju słone wody.

  Po zbadaniu źródeł okazało się, że pochodząca z nich woda nie nadaje się do produkcji soli spożywczej, jednak jej skład chemiczny jest bardzo podobny do składu chemicznego znanych w Europie wód mineralnych, używanych do celów leczniczych.

  Stanisław August Poniatowski, swoim dekretem z 20 czerwca 1794 roku ogłosił Druskienniki miejscowością leczniczą.

  Druskienniki Stanisław August PoniatowskiDruskienniki Józef Piłsudski

                                                                                                                          Druskienniki Narty Tor Narciarski